previous pauseresume next

مشاور تغذیه و رژیم درمانی

وظایف واحد تغذیه در سه بخش عمده خلاصه می شود:

 

  • برآوردی از کل مصرف روزانه کالری و محتوای چربی اشباع در رژیم غذایی، چربی ترانس، کلسترول، سدیم، و مواد غذایی
  • ارزیابی عادات غذا خوردن از جمله میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، و مصرف ماهی؛ تعداد وعده های غذایی و میان وعده، مصرف الکل
  • تجویز تغییر رژیم غذایی خاص
  • به حداقل رساندن چربی اشباع و کلسترول ، تغییر در شیوه زندگی و برنامه رژیم غذایی، توصیه ها باید حساس و مربوط به اولویتهای فرهنگی باشد.

 

 فعالیتهای تحقیقاتی در قالب انجام طرحهای تحقیقاتی مختلف و دستیابی به نتایج آنها:

 

با توجه به تغییرات نامطلوبی که در سالیان اخیر در نحوه تغذیه مردم صورت پذیرفته است. واحد تغذیه این مرکز تلاش اصلی خود را در جهت تغییر الگوی مصرف مواد غذایی و اشاعه فرهنگ صحیح تغذیه در جامعه متمرکز نموده است. مسلماً برای این کار، انجام تحقیقات و شناخت مشکلات تغذیه ای موجود در جامعه لازم و ضروری می باشد، بنابراین پرسنل این واحد با انجام طرحهای مختلف تحقیقاتی، ابتدا مشکلات و تنگناهای موجود را شناسایی و سپس با روشهای مناسب آموزشی، راههای بهبود وضعیت تغذیه ای را به مردم آموزش می دهند.

 

 

فعالیتهای درمانی و خدمات رسانی به مراجعین در قالب انجام رژیم درمانی جهت پیشگیری اولیه و ثانویه بیماریهای قلبی عروقی و نیز بیمارانی که مورد بازتوانی قرار گرفته اند:

 

رژیم درمانی بعنوان یکی از اصلی ترین وظایف واحد تغذیه مورد توجه بوده است. از آنجایی که رژیم یکی از پایه های اصلی درمان و پیشگیری بشمار می رود، واحد تغذیه مرکز تحقیقات قلب و عروق اقدام به Diet therapy  بیماران مراجعه کننده می نماید.

 

فعاليت هاي آموزشي به منظور افزايش سطح آگاهي هاي عمومي و كمك به پيشگيري از اين بيماريها:

 

يکی از فعالیتهای اصلی واحد تغذیه تهیه و انتشار مواد کمک آموزشی از جمله کتاب، بروشور، پمفلت و پوستر های آموزشی برای آموزش عموم جامعه و دستیابی به اهداف واحد می باشد. همچنین این واحد در ارائه آموزش های شغلی و تخصصی به دانشجویان رشته تغذیه و فارغ التحصیلان رشته های مختلف فعالیت می نمایند